!
Toivotan kaikille Hyvää Uutta vuotta
Mitä olette tehneet tänään? Viime yönä kuoli Jouluarska, mutta hän syntyi heti Tammiarskana! Ja elää kanssanne 31 päivää muuttuen Helmiarskaksi. Se on kuin sähkösopimus uuden toimittajan kanssa joka kuukausi. Sähkö on samaa kuten Stadinarska. Toivottavasti tämä piristää ainakin suurinta osaa teistä lukijoista(ni)!
Minä eli tammiarska olen pääasiassa levännyt joululahjakirjojen ääressä. Päivällisen söin äsken eli broileria sitruunakastikkeessa. Kävin kävelyllä ja elin.
Eilen stadilaisena toki Senaatintorilla. En kyllä pitänyt esityksistä. Nykyajan musiikki on tylsää, ilman melodiaa. Kuin puuta söisi.
!
Tammiarska
r
Uudenvuodenpäivä by Tammi
- Stadinarska
- Kitisijä
- Viestit: 8463
- Liittynyt: 30.10.2006 19:18
- Paikkakunta: No aivan varmasti aina Stadi
Uudenvuodenpäivä by Tammi
"Tää on vähän kuin seuraisi ruuhka-aikaan hernerokkasumussa tapahtuvaa auto-onnettomuutta moottoritiellä. Hidastettuna." MrM 05/13