bedlam kirjoitti:
Ari on kyl vetäny viime aikoina joka biisissä aika pahasti nuotin vierestä.
Ne kaikki on vetäneet nuotin vierestä. Ehkä Arin biiseissä sen huomaa helpoiten, koska tietää suunnilleen miten ne pitäis laulaa.
Tuttuja biisejähän nuo kaikki laulaa, ei se siitä kiinni ole. Pahempi vireongelma Arilla on kuin Kristianilla. Mutta kyllähän pojjalla hieno ääni on, vaikka tuo säröääni kuulostaakin liian pikkupoikamaiselta.
Joo, niinhän sillä on. Ärsyttää se raspaaminen.
Mitä vittua nuo tuomarit oikein haluaa arista? Mitä sen pitäis vetää?
Välillä meni taas metsään, mut strato kuulosti paremmalta kuin alkuperäinen siinä lopussa. Arin ääni on sen verran dominoivan läpitunkeva että virheetkin huomaa helpommin. Kyllähän sen virevian huomaa helposti jos laulaa jotain suoraa ääntä pitkiä aikoja niinko hevissä on tapana. Jos taas niekkailee ja vetkuttaa koko ajan niinku ärränpeessä niin yksittäisiä virheitä on vaikeampaa huomata.
Mutta sais se kyllä vähän petrata.
Kävin katsomassa Mylwinin kuvaa, ja näyttää kyllä just siltä ettei sillä ole yhtään ystävää.
- Ann 2005
Ei tuo Ari sen huonommin laulanut kuin parilla aiemmalla kerralla, mutta tuomariston kanssa olen kyllä toisaalta samaa mieltä. Kristiina oli viime kerralla petrannut huimasti edellisistä kerroista, mutta Ari joka kerralla "vain lauleskelee" biisit läpi perusmeiningillä, eikä oikein yritä edes.
Stratovarius vakuutti, Zeppelin ei yhtään. Jatkossahan tuo noilla on, jos tytöt ei todella nosta tasoaan. Tuomarit vois keskittyä arvostelemaan biisejä eikä mukisemaan siitä mitä levy-yhtiö haluaa kisalta.
Oikeassa ne ovat ja hyvä että ylimieliselle lahjakkuudelle sanotaan asiat kuten ne ovat. Suuret mestarit ovat aina kuitenkin myös nöyriä, ja asenteeltaan mieluummin tsiigaan Kristiania lavalla esiintymässä kuin jätkää jolla on lahja, mutta ei käytä sitä täyteen potentiaaliin.
Tällainen smart-ass -pefletti kostuttuaan alkaa erittää ainetta joka imeytyy ohuiden ihokerrosten
läpi ja alkaa vaikuttaa aivotoimintaa stimuloivasti
elco kirjoitti:En ymmärrä yhtään tuota urputusta nöyryyden puutteesta. Että on liian arrogantti. Kyllähän tuollaisen rokkikukon idun vähän pitääkin olla.
On arroganttiutta ja sitten on se mitä Ari vetää tai jättää vetämättä lavalla. Mick Jagger on arrogantti - and I'd buy that show for a dollar. Arista ei irtoa showta.
Tällainen smart-ass -pefletti kostuttuaan alkaa erittää ainetta joka imeytyy ohuiden ihokerrosten
läpi ja alkaa vaikuttaa aivotoimintaa stimuloivasti
Jos olisin Ladbrokesin kerroinlaskija, antaisin pienimmän kertoimen, vaikka nyt olikin hieman vaisu.
Ei toivoakaan. Ari-uskovaiset ovat jo valinneet voittajan.
Vituttaa tuo tuomareiden "Sun on pakko laulaa jotain erilaista" - renkutus. Mäkin olisin Arina vetänyt herneen nenään. Varsinkin kun kyse on niiden OMISTA idoleista. Oisko sen pitänyt esittää että sen idoli on joku vitun Anna Hanski?
Paras kommentti oli Annan "Mä en tiedä mistä tää biisi kertoo". Apulanta on sen TOSI-idoli. Ja Toni Wirtanen, jota ei huvit.. ei päässyt mukaan.
Kävin katsomassa Mylwinin kuvaa, ja näyttää kyllä just siltä ettei sillä ole yhtään ystävää.
- Ann 2005
bedlam kirjoitti:No voi kauheeta! Miks vitussa mun pitäs löytää jotain positiivista sanottavaa taustalaulajista, jotka laulaa nuotin vierestä?
No totta, tää on kyllä kitinä. Jatka toki sen kertomista miten kaikki on kaikessa paskoja ja epävireitä. Epäilemättä ite vetäisit ihan kuninkaana nuotilleen sellaiset setit että seuraavan vuoden Idolsit peruttais.