Eepä taetais viäräleuvvan kielopilla kehata vonkata äitinkielenopettajjoo, ei.PerttiMakimaa kirjoitti:Onk jottai pillujuttuu?
Ja soattasha tuo omaki akka närreentyä moesesta.
Eepä taetais viäräleuvvan kielopilla kehata vonkata äitinkielenopettajjoo, ei.PerttiMakimaa kirjoitti:Onk jottai pillujuttuu?
Älähän nyt, murteet ovat totta kai äidinkielenopettajalle sydämen asiaSheetlord kirjoitti:Eepä taetais viäräleuvvan kielopilla kehata vonkata äitinkielenopettajjoo, ei.
Ja soattasha tuo omaki akka närreentyä moesesta.
Ja taas viärestä viätihi. Ei osumaa tähänkää risukasaa, sano..Aito_Johanna kirjoitti:Älähän nyt, murteet ovat totta kai äidinkielenopettajalle sydämen asiaSheetlord kirjoitti:Eepä taetais viäräleuvvan kielopilla kehata vonkata äitinkielenopettajjoo, ei.
Ja soattasha tuo omaki akka närreentyä moesesta.
Mutta varattuja en tietenkään harrasta.
No pitäiskö mun nyt vielä viestiä sille vai ei? Kerro kun oot niin pätevä.NuoriDaavid kirjoitti:Höh. Mieshän on vikisevä eunukki, jos ei joskus vedä viikonlopun ryyppyputkia.Aito_Johanna kirjoitti:Nysse deittimies vastasi tiistaina lähettämääni viestiin. Taktiset viisi päivää, saman verran kuin mun viestiväli viimeksi.
Jos ymmärsin viestin oikein, se on vetänyt viikonlopun mittaisen ryyppyputken Täten voinemme todeta, että AJ:n arvostelukyky miesasioissa ei aina ihan pelaa. Hmm.
Ei pidä. Järkevänä ihmisenä vältät alkoholisoituneita tyyppejä. Jättäisin vähemmälle huomiolle sellaisen henkilön mielipiteet miehisyydestä, joka vaimoltaan salaa tänne kirjoittaa. Kiintoisaa olisi kuulla mitä ND:n vaimo sanoisi ND:n viikon ryyppyputken havaitessaan.Aito_Johanna kirjoitti:No pitäiskö mun nyt vielä viestiä sille vai ei? Kerro kun oot niin pätevä.NuoriDaavid kirjoitti:Höh. Mieshän on vikisevä eunukki, jos ei joskus vedä viikonlopun ryyppyputkia.Aito_Johanna kirjoitti:Nysse deittimies vastasi tiistaina lähettämääni viestiin. Taktiset viisi päivää, saman verran kuin mun viestiväli viimeksi.
Jos ymmärsin viestin oikein, se on vetänyt viikonlopun mittaisen ryyppyputken Täten voinemme todeta, että AJ:n arvostelukyky miesasioissa ei aina ihan pelaa. Hmm.
Ann kirjoitti:Jos oma alkoholinkäyttö on luokkaa lasi viiniä kerran kuussa juustonmaistajaisissa, niin toisen viikonloppuiset hukkaputket saattaa koitua ongelmaksi.
Jotenkin mun korvaan ainakin särähtäisi, jos toinen ilmoittaisi vastaamattomuudensa syyksi tuollaisen urpouden. Mut toi tyyppi on muutenkin ihan rotten.
Hei. Mitäs tää on ? Mehän ollaan, ei kai, ihan kun vähän samaa mieltä ?Ann kirjoitti:Jos oma alkoholinkäyttö on luokkaa lasi viiniä kerran kuussa juustonmaistajaisissa, niin toisen viikonloppuiset hukkaputket saattaa koitua ongelmaksi.
Jotenkin mun korvaan ainakin särähtäisi, jos toinen ilmoittaisi vastaamattomuudensa syyksi tuollaisen urpouden. Mut toi tyyppi on muutenkin ihan rotten.
No ei tosta hukkapalasta voi olla mitään muuta mieltä.BrianW kirjoitti:Mehän ollaan, ei kai, ihan kun vähän samaa mieltä ?
Ok. Ihmettelen vain, mistä repäisit tuon viikon ryyppyputken.BrianW kirjoitti:Jos se estää vastaamasta ihkulle babylle. On.
Miten sinkkuus tähän liittyy mitenkään? Jos kolme päivää tuikkaa ja käy viikot töissä, niin aika Tarzani saa olla, jos kauan jaksaa moista. Eli muutamakin vastaava putkeen, niin kyse on todellakin jo viinaongelmasta.NuoriDaavid kirjoitti:Viikon ja viikonlopun mittaiset putket ovat eri asia. Onko mielestäsi alkoholismia, jos sinkku juhlii pe-su välisen yön?
o/Vaola kirjoitti:Mä olen sitten vissiin urpo, tai sitten en seuraa tarpeeksi, mutta en kyllä keksi neljää, saati viittä.Dr.Diarrhea kirjoitti:Juttujen perusteella täällä palstalla on muuten 4-5 alkoholiongelmaista. Oletteko huomanneet?
Te olette oikeassa.BrianW kirjoitti:Hei. Mitäs tää on ? Mehän ollaan, ei kai, ihan kun vähän samaa mieltä ?Ann kirjoitti:Jotenkin mun korvaan ainakin särähtäisi, jos toinen ilmoittaisi vastaamattomuudensa syyksi tuollaisen urpouden. Mut toi tyyppi on muutenkin ihan rotten.
Sä olet vain ihan normaali nainenAito_Johanna kirjoitti:Mut silti se ihan mätä viestejä panttaava dokaava luuseri jotenkin niinqu silleen vetää puoleensa. Se on nimittäin aika hottis. Sairasta, eiks vaan?
Älä syytä itseäsi tuosta, se on geeneissä.Aito_Johanna kirjoitti:Mut silti se ihan mätä viestejä panttaava dokaava luuseri jotenkin niinqu silleen vetää puoleensa. Se on nimittäin aika hottis. Sairasta, eiks vaan?
Antakaa määkin huudan!Vihtahousu kirjoitti:o/Vaola kirjoitti:Mä olen sitten vissiin urpo, tai sitten en seuraa tarpeeksi, mutta en kyllä keksi neljää, saati viittä.Dr.Diarrhea kirjoitti:Juttujen perusteella täällä palstalla on muuten 4-5 alkoholiongelmaista. Oletteko huomanneet?
Sääkin oot kännissä!!Mylwin kirjoitti:Antakaa määkin huudan!Vihtahousu kirjoitti:o/Vaola kirjoitti:
Mä olen sitten vissiin urpo, tai sitten en seuraa tarpeeksi, mutta en kyllä keksi neljää, saati viittä.
Mieti, onko se, mitä parhaimmillaan voisi seurata (esim. mies luopuu pahimmista pelailuistaan ja muodostatte kestävän suhteen, jossa erilaisuutenne eivät muodostu kompastelukiveksi) sen arvoista, että olet myös kaiken uhalla valmis kestämään pahimman, mitä voi tapahtua (esim. mies onkin parantumaton peluri ja leikkii sinulla aikansa, mutta sinä rakastut palavasti ja särjet sydämesi).Aito_Johanna kirjoitti: Mut silti se ihan mätä viestejä panttaava dokaava luuseri jotenkin niinqu silleen vetää puoleensa. Se on nimittäin aika hottis. Sairasta, eiks vaan?
No mutta, hommahan on sillä selvä! Nyt on löytynyt sekä lapsen isä että sen kasvattaja.Aito_Johanna kirjoitti:Ja äsken just deittasin uuden tyypin, joka on fiksu, urheilullinen, kulttuurinharrastaja, keskustelutaitoinen, ok-näköinen, kohtuukäyttäjä ja heti innoissaan järkkäämässä seuraavaa tapaamista. (ja enköhän mä siihen tapaamiseen mene...)
Mut silti se ihan mätä viestejä panttaava dokaava luuseri jotenkin niinqu silleen vetää puoleensa. Se on nimittäin aika hottis. Sairasta, eiks vaan?
Oot kauheeChap kirjoitti:
No mutta, hommahan on sillä selvä! Nyt on löytynyt sekä lapsen isä että sen kasvattaja.
Joo. Renttuihin rakastutaan, sitten itketään kaveriksi otettaville kunnon miehille kun kunnon miehiä ei koskaan löydyBluntly kirjoitti:Älä syytä itseäsi tuosta, se on geeneissä.Aito_Johanna kirjoitti:Mut silti se ihan mätä viestejä panttaava dokaava luuseri jotenkin niinqu silleen vetää puoleensa. Se on nimittäin aika hottis. Sairasta, eiks vaan?
Ensimmäisessä käänteessä tulee "älä syytä itseäsi, se on geeneissä" ja seuraavalla sivulla päivitellään, kun retkujuntti-idiootit saa kaikki hyvät naiset.Tix kirjoitti:Joo. Renttuihin rakastutaan, sitten itketään kaveriksi otettaville kunnon miehille kun kunnon miehiä ei koskaan löydyBluntly kirjoitti:Älä syytä itseäsi tuosta, se on geeneissä.Aito_Johanna kirjoitti:Mut silti se ihan mätä viestejä panttaava dokaava luuseri jotenkin niinqu silleen vetää puoleensa. Se on nimittäin aika hottis. Sairasta, eiks vaan?