PerttiMakimaa kirjoitti:Älä nyt masennu silti. Oma näkemykseni on edelleen se, että pitemmällä tähtäimellä on parempi tietää enemmän kuin vähemmän käytettävistä tekniikoista.
Kiitos... kai.
En jaksa nyt ruveta tästä tämän enempää vaahtoamaan. Kai se on oma vika, kun en ole opiskellut kaikkea vapaa-aikaani tullakseni houkuttelevammaksi investointikohteeksi työnantajille. Joku paremmin kvartaalitalous-ajattelua tuntevahan tuossa taannoin totesi, että investointeja ja kuluttajiahan tässä vaan ollaan, ei ihmisiä.
Taidankin kirjoittaa teejiille ja pyytää anteeksi aiheetonta palkankorotustoivettani. Ukko itsehän kuittasi kelpo palkanlisät taannoin kun firma teki historiansa parhaan tuloksen. Olisihan se naurettavaa ajatella, että yrityksen hyvinvointi näkyisi myös jotenkin duunarin kukkarossa. Taidankin itse asiassa pyytää alentamaan nykyistä palkkaani, notta saavat vähän lisää investointirahaa saatanat.
Faija aikoinaan opetti, että kannattaa yrittää ja tehdä työnsä kunnolla. Hulluhan tässä vittu on, jos mitään ylimääräistä yrittää kun siitä ei edes kiitosta saa.