Luontaisella lahjakkuudellani, luonnollisesti.Dumari kirjoitti: Ja sä olet kirjoitellut kuitenkin Kityn koko olemassaolon ajan![]()
(kuin sä sen teit, osasit kirjoittaa ilman ohjeita?)


Luontaisella lahjakkuudellani, luonnollisesti.Dumari kirjoitti: Ja sä olet kirjoitellut kuitenkin Kityn koko olemassaolon ajan![]()
(kuin sä sen teit, osasit kirjoittaa ilman ohjeita?)
noista pusikoista päätellen noi on kans jostain 70- tai 80-luvulta.Dumari kirjoitti:Mulla on samaa laatua työpöydän ylälaatikossa, tosin ne oli 70-luvulla "tosi härskit".BTW... sain just toimitusjohtjan äidiltä TOSI härskit pelikortit
No voihan viddu, onpa työpaikka. Onnittelut oikean päätöksen tekemisestä.kid kirjoitti:Mä laitoin sinne meiliä ja kieltäydyin kohteliaasti sekä pyysin anteeksi aiheuttamaani vaivaa![]()
Hitto ko kehtaisin laittaa teille nähtäväks ne meilit mitä sain...
Mä luulen et tein ihan oikeen valinnan!
Ja laitoin pari uutta hakemusta meneen ja niistä mulla on hyvä fiilis
toudella!!!Keikaus kirjoitti:No voihan viddu, onpa työpaikka. Onnittelut oikean päätöksen tekemisestä.kid kirjoitti:Mä laitoin sinne meiliä ja kieltäydyin kohteliaasti sekä pyysin anteeksi aiheuttamaani vaivaa![]()
Hitto ko kehtaisin laittaa teille nähtäväks ne meilit mitä sain...
Mä luulen et tein ihan oikeen valinnan!
Ja laitoin pari uutta hakemusta meneen ja niistä mulla on hyvä fiilis
Mulla on samaa laatua työpöydän ylälaatikossa, tosin ne oli 70-luvulla "tosi härskit".[/quote]Dumari kirjoitti:BTW... sain just toimitusjohtjan äidiltä TOSI härskit pelikortit
voi suaDumari kirjoitti:Jaha! Asiakas oli sitten kuulemma seissyt selkäni takana muutaman minuutin, minun kityillessäni(ilmeisesti). Vittu, miksi ei sitten voi kopuuttaa olkapäähän, jos kerran en vastaa VoiceCommandiin että "päivää", jolloin kytkeydyn asiakaspalvelu-moodiin.
Noh, tuosta saatiin sitten toimiston päivän naurut aikaiseksi.
Niinpä. Harjoittelijat tekevät yleensä palkatta duunia ellei toisin sovita. Tässä ovat menneet kummaltakin puurot ja vellit sekaisin: olette jutelleet samasta asiasta eri merkityksellä. Hyvä, että tuli selväsi heidän olevan vailla palkatonta harjoittelijaa. Nyt tiedät, että tämä jobi ei ole sinua varten.kid kirjoitti:Ai niin ja tämmöstä uutta tuosta aikaisemmin mainitsemastani ongelmasta..
Sain siis vastauksen...
"kiitos palautteesta.
Meille tulee uudet työntekijät yleensä harjoittelun kautta. Useimmat
harjoittelijat ovat saaneet meiltä ekstratyötä, monesti heidät on jo
palkattu ennen kuin harjoittelujakso on päättynytkään."
Siis mikä vitun harjottelija??? Mä hain duuniin, en harjotteluun!!!
Argh.
Kumpi meistä on sekasin? Minä vai tuo työnantaja?!?!?!?1111?
Teet lahjakortin, jossa lupaat osallistua joihinkin talkoisiin yms.sipsi kirjoitti:Helvetin halpoja ja hauskoja häälahjaidiksiä äkkiä?!?! Anyone??
Auttakaa ihmistä mäessä.......................jooko? Tressi!
Hmm. Tuliskohan sitä sit luvattua vähän liikaakin? Ottaen huomioon, että olinhan jo polttareissa puuhastelemassa vähän sitä sun tätä viime viikonloppuna.Faghag kirjoitti:Teet lahjakortin, jossa lupaat osallistua joihinkin talkoisiin yms.sipsi kirjoitti:Helvetin halpoja ja hauskoja häälahjaidiksiä äkkiä?!?! Anyone??
Auttakaa ihmistä mäessä.......................jooko? Tressi!
Kyllä mä ihan selkeesti jo haastattelussa puhun työpaikasta en harjottelusta..Faghag kirjoitti: Tässä ovat menneet kummaltakin puurot ja vellit sekaisin: olette jutelleet samasta asiasta eri merkityksellä. Hyvä, että tuli selväsi heidän olevan vailla palkatonta harjoittelijaa. Nyt tiedät, että tämä jobi ei ole sinua varten.
Lahjakortti ravintolaan. Tosin en tiedä, onko kovin halpa.. Noh, ravintolasta riippuen.sipsi kirjoitti:Helvetin halpoja ja hauskoja häälahjaidiksiä äkkiä?!?! Anyone??
Auttakaa ihmistä mäessä.......................jooko? Tressi!
Samixet! Mäkin luin ne ekan kerran tänään!RolloTomasi kirjoitti:Luin Kityn saannot ensimmaisen kerran elamassani. Nyt tiedan, miten talla palstalla kuuluu kirjoittaa.