Syy suhteettomuuteesi?

Ihmissuhdeasiat ja lemmekkäät jutut
Aava

Re: Syy suhteettomuuteesi?

Viesti Kirjoittaja Aava »

Niba kirjoitti:Olinko nyt suhteeton?
Suhteeton millä tavoin?
Aava kirjoitti:Bliss
Niin ei merimerkkejäkään päin ajeta vaan ohitetaan ne.

Anteeksi Niba, mutta pointtisi ei kerta kaikkiaan mennyt jakeluun.
Avatar
Frederik Krueger
Kitisijä
Viestit: 3760
Liittynyt: 09.04.2008 10:49
Paikkakunta: Häslinki

Re: Syy suhteettomuuteesi?

Viesti Kirjoittaja Frederik Krueger »

Aava kirjoitti:Tuo viimeinen lause jäi ihmetyttämään. Oli syy sitten mikä tahansa (varsinkin jos se todella on tuo lapsi), siis se, että jotkut miehet ovat ilmeisesti voineet ohittaa noin kauniin ja fiksun naisen, kovasti vaan saa hämmästelemään näitä miehiä.
:shock: Olen sanaton ja aseeton tuon mielipiteesi edessä.

Tai en aivan. Pariutuminen tuskin riippuu vain siitä kuinka "kauniilta ja älykkäältä" vaikutat jonkun tuntemattoman nettikirjoittelijan silmissä. Jos kerran äidit eivät voi tajuta miksei heidän oma kunnon poikansa kelpaa naisille (itse varmaan olisivat ihan sukkana menossa poikansa kanssa naimisiin jos siitä ei tulisi linnaa), miten tuntematon nettikirjoittelija voisi tajuta toisen tilannetta?

Et ole muuten vieläkään vastannut kunnolla kylpykutsuuni. Vesi alkaa olla jo aika haaleaa ja saippuavaahto haljua.
Onko joku pissinyt mun muroihin?
Bliss

Re: Syy suhteettomuuteesi?

Viesti Kirjoittaja Bliss »

Aava kirjoitti: Ja pahoittelen Bliss, että ihmettelen tuota sun tilannetta näin "ääneen". Oli vaan kohtalainen yllätys.
Ei haittaa. Kai sitä on tälle palstalle ryhtyneenä aika julkinen eläin :P
Chap

Re: Syy suhteettomuuteesi?

Viesti Kirjoittaja Chap »

Bliss kirjoitti:
Aava kirjoitti: Ja pahoittelen Bliss, että ihmettelen tuota sun tilannetta näin "ääneen". Oli vaan kohtalainen yllätys.
Ei haittaa. Kai sitä on tälle palstalle ryhtyneenä aika julkinen eläin :P
Vain jos kertoo itsestään palstalla, lähettelee yksityisviestejä tai vonkaa chatissa. Silloin vai paljastua vaikka heteroksi.
Herra Manala

Re: Syy suhteettomuuteesi?

Viesti Kirjoittaja Herra Manala »

Aava kirjoitti:
Herra Manala kirjoitti:
Aava kirjoitti:No älä nytte. Mistä sitä tietää, kuinka helmityyppejä sinne ilmottautuisi, jos Bliss ois ehdolla.
Kohtuullisen sama vaikka sinne ilmoittautuisi itse Vladimir Putin. Tunne-elämäasioidensa tyrkkääminen televisioon on vastenmielistä.
Niinon-niinon, mutta joskus vaan tulee ajatelleeksi, että voisiko niin "karmean" riskin ottaa, jos sillä panoksella voisi löytää jonkun todella helmityypin? Eihän se tv-kuvaaminen ikuisuuksia kestä.*
Mä en henkilökohtaisesti usko, että voisi löytää millään siedettävänoloisella todennäköisyydellä. Näin normielämästä on tullut huomattua, että kemiat kohtaa keskimäärin suuruusluokassa yhden viidestäkymmenestä kanssa tms. Niissä telkkariohjelmissa on yleensä se 1-5 äijää, joista luodaan jollain draamailuilla muka jotain tavoittelemisen arvoisia. Monilla naisilla on sellainen omituinen skitsopiste aivoissa, että jos ne huomaa että viereinen matami pitää herra X:ää tavoittelemisen arvoisena, niin niidenkin tarvii. Lopulta ollaan itseruokkivassa noidankehässä jossa 20 pissistä hyppii kuin broilerit puuhamaassa vuodattamassa suurimpia tunteitaan kaverin vuoksi, joka on maailman haluttavin ... kun nyt vaan enää muistaisi että minkähän ihmeen vuoksi.

Bottom line on se, että kuitenkin niissä unelmien maajussimiljonääripoikamiehissä ei ole paljoa miehistä varaa valita. Joten on helvetin todennäköistä, ettei sellaisen ihmisen kanssa pidemmässä juoksussa ne kemiat kohtaa, vaikka kakku kuorrutettaisiinkin sokeroiduilla mielikuvilla.
Siis mua nyt vaan ihmetyttää ihan järjettömästi, miten jotkut miehet on pystynyt ohittamaan tommosen naisen kuin Bliss. Niitä ei voi olla kovin montaa. Ei tajua.
Mua ihmetyttää ihan järjettömästi, miks Bliss on antanut niille kaikille pakkasta! Kai sitä kemiaa sielläkin leirissä vaaditaan?

Ja vaikka sulla ois sellainen zekzuaalissävytteinen kevätgiima siellä menossa ja semmonen pyykkilauta-adonis kovalla ja suonikkaalla varustettuna ja takaviistoon asetettuna mielessä, niin on meitäkin, joita kiinnostaa ainoastaan isompi autotalli. :-p
Avatar
Frederik Krueger
Kitisijä
Viestit: 3760
Liittynyt: 09.04.2008 10:49
Paikkakunta: Häslinki

Re: Syy suhteettomuuteesi?

Viesti Kirjoittaja Frederik Krueger »

Sen jälkeen kun kuulin että itse MacGyver on vannoutunut ikisinkku, en ole hämmästellyt kenenkään muunkaan sinkkuutta.
Onko joku pissinyt mun muroihin?
Avatar
BrianW
Kitisijä
Viestit: 1279
Liittynyt: 14.08.2005 18:50
Paikkakunta: Suomen Ritchmond

Re: Syy suhteettomuuteesi?

Viesti Kirjoittaja BrianW »

elco kirjoitti:
BrianW kirjoitti:
BettyB. kirjoitti:Lävistys genitaalialueella.
Hyvällä ystävälläni on myös lävistys ja tatskoja sekä aviomies ja kaksi lasta ja ihan onnellinen liitto.

Ei kelpaa.
Onko mies muslimi? Tässähän pitää alkaa harkitsemaan muslimiksi kääntymistä...
Ihan perus ugri.
When the going gets weird, the weird turn pro.

Dr. Hunter S. Thompson
Aava

Re: Syy suhteettomuuteesi?

Viesti Kirjoittaja Aava »

Frederik Krueger kirjoitti: Pariutuminen tuskin riippuu vain siitä kuinka "kauniilta ja älykkäältä" vaikutat jonkun tuntemattoman nettikirjoittelijan silmissä.
En ole väittänytkään, että mielestäni pariutuminen riippuisi vain kauneudesta ja älykkyydestä. Olin vain ajatellut, että Blissin tapauksessa jo pelkästään niillä pääsisi "perille", koska kumpaakin ominaisuutta sen verran paljon vaikuttaa olevan. Noin. Se siitä sitten.
Frederik Krueger kirjoitti: Et ole muuten vieläkään vastannut kunnolla kylpykutsuuni. Vesi alkaa olla jo aika haaleaa ja saippuavaahto haljua.
:tiistai:
Sanoin jo, että olet kasvoton nimimerkki. Se vie pohjan about kaikelta. Kiitin palautteesta ja voin kyllä toistaa sen uudelleen vielä tässä julkisesti: kiitos kovasti palautteestasi. Muuta en sitten voi enkä haluakaan tehdä näin olemattomalla tuntemisella. Enkä itse asiassa ottanut tuota kylpyehdotusta edes todesta. Toivoin, että pitäisit mua sen verran älykkäänä. Enhän minä helvetti edes tiedä, oletko mies vai nainen!! :kele:

On se nyt saatana kumma juttu, jos kuvittelet, että pelkällä kasvottomalla ehdottamisella pitäisi jo suoraan irrota kylpemään, tai edes miettimään asiaa!! Kun se rima on JOSSAIN MÄÄRIN ylempänä!! :evil: Kyllä se nyt vaan helvetti vaatii paljon enemmän kuin pelkkiä nettiin laadittuja sanajonoja, perkele.
Onko selvä?
Tix

Re: Syy suhteettomuuteesi?

Viesti Kirjoittaja Tix »

Aava kirjoitti:Enhän minä helvetti edes tiedä, oletko mies vai nainen!! :kele:
No eikös sen kertominen edellyttäisi, että hän tietäisi itse?
Herra Manala

Re: Syy suhteettomuuteesi?

Viesti Kirjoittaja Herra Manala »

^^ Ihana tää mirri kun se kerää kierroksia.

Mulla ois kasvot, joskin vähän rumat. Tuutko kylpemään?
Aava

Re: Syy suhteettomuuteesi?

Viesti Kirjoittaja Aava »

Tix kirjoitti: No eikös sen kertominen edellyttäisi, että hän tietäisi itse?

:shock:
Ai että sekin on vielä epävarmaa... ?
Tix

Re: Syy suhteettomuuteesi?

Viesti Kirjoittaja Tix »

Aava kirjoitti:
Tix kirjoitti: No eikös sen kertominen edellyttäisi, että hän tietäisi itse?
Ai että sekin on vielä epävarmaa... ?
Tahtoo nyt sanoa, että ei näitä "poikain" juttuja kannata ottaa kovin tosissaan. Pahinta mitä niille voisi sattua olisi se, että niiden erilaisiin ehdotuksiin vastaisi "kyllä." Niiltä menisi pasmat täysin sekaisin aivan uuden tilanteen edessä. Eikä olisi edes Jack Baueria, MacGyveriä tai Indiana Jonesia neuvomassa.
Avatar
huima
Kitisijä
Viestit: 4217
Liittynyt: 17.04.2007 11:39

Re: Syy suhteettomuuteesi?

Viesti Kirjoittaja huima »

Tix kirjoitti:...
Hyvin se tix vetää heti kun silmä välttää.

Ovelia noi juristit uimaan liivien sisään.
Chap

Re: Syy suhteettomuuteesi?

Viesti Kirjoittaja Chap »

Aava kirjoitti:Kun se rima on JOSSAIN MÄÄRIN ylempänä!!

Onko selvä?
Tää on just niin internettiä. Nuoret kauniit tytöt asettavat kohtuuttomia vaatimuksia miehille ja rankkaavat kasvottomimmat pois vaikka heillä olisi kuinka hyvä ulosanti tahansa. Henkisiä ominaisuuksia ei nykyään enää arvosteta.
Tix

Re: Syy suhteettomuuteesi?

Viesti Kirjoittaja Tix »

huima kirjoitti:Ovelia noi juristit uimaan liivien sisään.
Vielä parempi taskujen sisään. Liivintaskut onkin jo sitten 130% varmaa.
NuoriDaavid

Re: Syy suhteettomuuteesi?

Viesti Kirjoittaja NuoriDaavid »

Herra Manala kirjoitti:^^ Ihana tää mirri kun se kerää kierroksia.

Mulla ois kasvot, joskin vähän rumat. Tuutko kylpemään?
Eihän se naama näy, jos istuu sen päällä.
Avatar
huima
Kitisijä
Viestit: 4217
Liittynyt: 17.04.2007 11:39

Re: Syy suhteettomuuteesi?

Viesti Kirjoittaja huima »

Chap kirjoitti:Tää on just niin internettiä. Nuoret kauniit tytöt asettavat kohtuuttomia vaatimuksia miehille ja rankkaavat kasvottomimmat pois vaikka heillä olisi kuinka hyvä ulosanti tahansa. Henkisiä ominaisuuksia ei nykyään enää arvosteta.
Jep. Tällaisista traumatisoinnista ei kyllä selviä ikinä. Kaikki nämä vuodet on kehitetty henkisiä ominaisuuksia ja kykyä keskustella punaviinin lämmössä vaikka aamuun saakka, ja nyt sitten torpataan heti tuolla tavalla. On se niin väärin!

Eikö Aava ajattele lainkaan meidän kasvottomien tunteita?

Olisikohan tässä jonkun yleishyödyllisen yhdistyksen paikka?
Aava

Re: Syy suhteettomuuteesi?

Viesti Kirjoittaja Aava »

Chap kirjoitti: Tää on just niin internettiä. Nuoret kauniit tytöt asettavat kohtuuttomia vaatimuksia miehille ja rankkaavat kasvottomimmat pois vaikka heillä olisi kuinka hyvä ulosanti tahansa. Henkisiä ominaisuuksia ei nykyään enää arvosteta.
:tiistai:

Omalta osaltani kasvottomuuteen vetoamalla ei suinkaan tarkoiteta sitä, että miehen pitäisi olla joku Cosmopolitan Male Model vaan sitä, että miehellä (ja kellä tahansa ihmisellä) VAAN HELVETTI PITÄÄ OLLA MUNAA JA SELKÄRANKAA seistä sanojensa ja mielipiteidensä takana - kasvoinensa. Varsinkin netissä.
Avatar
Lilo
Kitisijä
Viestit: 3044
Liittynyt: 26.03.2006 21:27

Re: Syy suhteettomuuteesi?

Viesti Kirjoittaja Lilo »

huima kirjoitti:
Jep. Tällaisista traumatisoinnista ei kyllä selviä ikinä. Kaikki nämä vuodet on kehitetty henkisiä ominaisuuksia ja kykyä keskustella punaviinin lämmössä vaikka aamuun saakka, ja nyt sitten torpataan heti tuolla tavalla. On se niin väärin!

Eikö Aava ajattele lainkaan meidän kasvottomien tunteita?

Olisikohan tässä jonkun yleishyödyllisen yhdistyksen paikka?
Tasa-arvoa tissiposkille r.y?
Artificial Intelligence is no match for natural stupidity.
Chap

Re: Syy suhteettomuuteesi?

Viesti Kirjoittaja Chap »

Aava kirjoitti:
Chap kirjoitti: Tää on just niin internettiä. Nuoret kauniit tytöt asettavat kohtuuttomia vaatimuksia miehille ja rankkaavat kasvottomimmat pois vaikka heillä olisi kuinka hyvä ulosanti tahansa. Henkisiä ominaisuuksia ei nykyään enää arvosteta.
:tiistai:

Omalta osaltani kasvottomuuteen vetoamalla ei suinkaan tarkoiteta sitä, että miehen pitäisi olla joku Cosmopolitan Male Model vaan sitä, että miehellä (ja kellä tahansa ihmisellä) VAAN HELVETTI PITÄÄ OLLA MUNAA JA SELKÄRANKAA seistä sanojensa ja mielipiteidensä takana - kasvoinensa. Varsinkin netissä.
Eikö riitä, että ne näkee vaahtokylvyssä? Pitääkö niitä kikkelikuvia nyt laittaa nettiinkin koko kansan nähtäväksi? Enttu kokeili tuota eikä toiminut.
Tix

Re: Syy suhteettomuuteesi?

Viesti Kirjoittaja Tix »

Lilo kirjoitti:Tasa-arvoa tissiposkille r.y?
Tai Antakee insinööreillekin ry.
Avatar
huima
Kitisijä
Viestit: 4217
Liittynyt: 17.04.2007 11:39

Re: Syy suhteettomuuteesi?

Viesti Kirjoittaja huima »

Aava kirjoitti:vaan sitä, että miehellä (ja kellä tahansa ihmisellä) VAAN HELVETTI PITÄÄ OLLA MUNAA JA SELKÄRANKAA seistä sanojensa ja mielipiteidensä takana - kasvoinensa. Varsinkin netissä.
No daah!

Helppo sun on sanoa kun kukaan ei ole heti ottamassa sun kuvia galleriasta runkkumateriaalikseen. Me muut joudumme olemaan hieman varovaisempia asian suhteen.
Avatar
Frederik Krueger
Kitisijä
Viestit: 3760
Liittynyt: 09.04.2008 10:49
Paikkakunta: Häslinki

Re: Syy suhteettomuuteesi?

Viesti Kirjoittaja Frederik Krueger »

Manala on hyvä ja pysyy poissa mun apajiltani. Minä olin täällä kuulkaas ensin.
Aava kirjoitti:En ole väittänytkään, että mielestäni pariutuminen riippuisi vain kauneudesta ja älykkyydestä. Olin vain ajatellut, että Blissin tapauksessa jo pelkästään niillä pääsisi "perille", koska kumpaakin ominaisuutta sen verran paljon vaikuttaa olevan. Noin. Se siitä sitten.
...
Sanoin jo, että olet kasvoton nimimerkki. Se vie pohjan about kaikelta. Kiitin palautteesta ja voin kyllä toistaa sen uudelleen vielä tässä julkisesti: kiitos kovasti palautteestasi. Muuta en sitten voi enkä haluakaan tehdä näin olemattomalla tuntemisella. Enkä itse asiassa ottanut tuota kylpyehdotusta edes todesta. Toivoin, että pitäisit mua sen verran älykkäänä. Enhän minä helvetti edes tiedä, oletko mies vai nainen!! :kele:

On se nyt saatana kumma juttu, jos kuvittelet, että pelkällä kasvottomalla ehdottamisella pitäisi jo suoraan irrota kylpemään, tai edes miettimään asiaa!! Kun se rima on JOSSAIN MÄÄRIN ylempänä!! :evil: Kyllä se nyt vaan helvetti vaatii paljon enemmän kuin pelkkiä nettiin laadittuja sanajonoja, perkele.
Onko selvä?
Puuttuvasta kasvokuvastaniko tämä nyt riippuu ennenkuin pääsen "perille"?!?

Jos kuvailisin hieman ulkonäköäni, olen jotain Orlando Bloomin ja ja niiden pikku hobbittien välimaastosta, mutta hyvällä tavalla. Minua on monesti verrattu myös Antti Kalliomäkeen, hänellä on kuulemma samanlainen suu kuin minulla. Silmäni tuovat ehkä lähinnä mieleen Clint Eastwoodin elokuvassa "Kourallinen dollareita". Korvani menetin tulipalossa, mutta mitä sellaisilla lerputtimilla oikeasti edes tekee.

Jos tuo ei edelleenkään riitä, voin myös kylpeä paperipussi päässäni, ja voit kuvitella minut keneksi haluat.
Onko joku pissinyt mun muroihin?
Aava

Re: Syy suhteettomuuteesi?

Viesti Kirjoittaja Aava »

huima kirjoitti: Kaikki nämä vuodet on kehitetty henkisiä ominaisuuksia ja kykyä keskustella punaviinin lämmössä vaikka aamuun saakka, ja nyt sitten torpataan heti tuolla tavalla. On se niin väärin!
:rofl:
Kiitos nauruista.
huima kirjoitti: Eikö Aava ajattele lainkaan meidän kasvottomien tunteita?
Ei. Mitä tahansa tunteita kasvottomat kertoo omaavansakin, se kasvottomuus tekee ne tyhjäksi.
Avatar
Frederik Krueger
Kitisijä
Viestit: 3760
Liittynyt: 09.04.2008 10:49
Paikkakunta: Häslinki

Re: Syy suhteettomuuteesi?

Viesti Kirjoittaja Frederik Krueger »

huima kirjoitti:
Tix kirjoitti:...
Hyvin se tix vetää heti kun silmä välttää.

Ovelia noi juristit uimaan liivien sisään.
BMI taitaa olla jo selvitetty, läpäisi tarkan seulan.

Kasvottomuutta enemmän minua häiritsee se ettei täällä kukaan omaa tarpeeksi munaa/vittua kirjoittaakseen omalla nimellään. Mikä siinäkin on? Kaikilta kirjoituksilta menee pohja tuollaisella salailulla.
Viimeksi muokannut Frederik Krueger, 21.04.2008 12:32. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Onko joku pissinyt mun muroihin?