Äiti vei huutavan pojan kärrylenkille ja iskä pääsi korkkaamaan ensimmäisen lonkeron kuukauteen. Toistaiseksi ei mitään elämää suurempaa "ahh!" -elämystä, mutta kyllä tämä kurkusta alas tuntuu menevän ilman että joku aseella uhkaa
Illan ohjelmasta on vähän ristiriitainen olo. Mitä vittua kohta keski-ikäinen mies tekee noilla kekkereillä? Toisaalta taas.. vitunko väliä! Liikutellaan sitä kalkkipattien rampauttamaa niskaa vaan vähän lyhemmissä kaarissa.
daddykillkill kirjoitti:Äiti vei huutavan pojan kärrylenkille ja iskä pääsi korkkaamaan ensimmäisen lonkeron kuukauteen. Toistaiseksi ei mitään elämää suurempaa "ahh!" -elämystä, mutta kyllä tämä kurkusta alas tuntuu menevän ilman että joku aseella uhkaa
Mä kuolaan kylmää Olvia.. On tuolla muutama harvinainen erikoisolut jääkaapissa, mutta säästän siihen, kun poika menee yöunille, ja liverpoolin peli alkaa.
Tänään käytiin muuten ensimmäistä kertää kaupassa "kärrytellen", eli ilman kävelylenkkiä jotta jätkä nukahtais, tai huutavaa vauvaa vaunuissa. Jätkä vaunuihin, makuupussi kii, kaupassa 25min jonoineen, jätkä leikkii parilla lelullaan istuen ja kotio = 40min, ja nyt nukkuu iltapäikkäreitä. JES! *onnistunut olo*
The great club outshines the individual, always and forever.
Tää joutu lapsenvahdiks. Emäntä, isäntä ja hullu rekkakuski läks kauppaan koiran kans. Tuolla nuo lapset kiltisti kattoo Bambia, ei siinä mitään. Ja herkkuruoka muhii uunissa. Mikäs täs ollessa...
Tyhmät ei vastaa mulle Facebookissa *murjottaa*
Tällä läppärillä ku pääsis sättäämäänkin, oma kone ei siihen suostu...
Olen kovin viehko olento krapuloissani ja meikittä. Kävin tossa parin sadan metrin päässä kaupassa ja kaksi miespuolista henkilöä yritti lähestyä mua, toinen kaupassa ja toinen sen ulkopuolella. Molemmat vaikuttivat olevan selvinpäinkin Tosin tää on Malminkartano, täällä on paljon hulluja.
Kamala ikävä miestä, joka "joutuu" rilluttelemaan Hampurissa tämän päivän ja illan, koska halpalentoyhtiöllä ei ollut lentoa ennen huomenaamua. Sillä on vielä synttäritkin tänään Alan kohta kakunleipomispuuhiin. Sacher-kakkua!
Monsieur Manala kirjoitti:Itse taas sanoisin että ihmisessä joka herää kahdeksalta viikonloppuisinkin on jotain hyvin hyvin outoa, oli krapula tai ei. En mä ainakaan tunne ketään sellaista, joka ei viikonloppuna mielellään nukkuisi vähintään kymmeneen jos vain siihen on mahdollisuus.
Sainko nyt Manalan virallisen "hyvin, hyvin outo" -leiman? Mua vituttaa ihan suunnattomasti, jos nukun vapaapäivänä kymmeneen, tulee ihan vetelys-olo. Tulin tänään kuudelta aamulla kotiin ja laitoin herätyskellon kymmeneltä soimaan, jotta ei menisi päivä ihan pilalle. Mieluummin menen sitten aikaisin nukkumaan.
Miljoonat kiitokset swirlille keikkaseurasta
"Elämä on kuin pornoelokuva - silloin tällöin panemista ja niissä väleissä ihan täyttä paskaa."
Voisko joku käydä antamassa Henry Laasaselle vähän pillua, ees ihan vähän? En liitä tähän mitään linkkiä, kun osaatte varmaan mennä minkä tahansa sanoma- tai iltapäivälehden sivuille ihan itsekin.
^ Onhan sillä vaimoketyttöystävä-pilluautomaatti kotona.
No mut. Meitsi paukutteli äsken satsin poppareita vinkeällä popcorn-masiinallani ja lähden nyt kaverin luo istumaan iltaa ja kahtomaan leffaa videotykillä. Tuudelis!
Tänään on pikkujoulut. En kyllä ymmärrä miksi marraskuun alussa on jo pikkujoulut, mielestäni tämä haiskahtaa vain tekosyylle päästä hippailemaan kynttilöiden valossa glögilasi kädessä..-joka sopii minulle loistavasti. Taidan olla onnellisempi kuin pitkiin aikoihin. Pessimisti alitajunnassani tosin kuiskuttelee, että odotahan vain, kohta kosahtaa ja kunnolla. Taidan kuitenkin laittaa musiikkia soimaan, korkata siiderin ja miettiä maailmaa vasta huomenna
... niin, ja voi himppu, missasin näköjään alkupuoliskon Kaiken Maailman Keksijät (American Inventor) -ohjelmasta. Idols ei kiinnosta, mutta kun siihen laitetaan vähän Pelle Peloton -meininkiä mukaan niin kyl maar, parasta viihdettä aikoihin.
Kankean itse punkasta ylös kokolailla viikkoisin klo 5.30. Ei sitä nuku edes yrittämällä pidemmälle kuin 9.00 viikonloppuisin. En kyllä näe mitään outoa että pyrkii säilyttämään unirytminsä.
Kato kun kaikki ei vonkaa kaikkia öitänsä säpää chatissa.
daddykillkill kirjoitti:
Illan ohjelmasta on vähän ristiriitainen olo. Mitä vittua kohta keski-ikäinen mies tekee noilla kekkereillä? Toisaalta taas.. vitunko väliä! Liikutellaan sitä kalkkipattien rampauttamaa niskaa vaan vähän lyhemmissä kaarissa.
Eikös LuistoSolmun perkussionisti-pelle ole aika pitkälle samaa ikäluokkaa pappaKK:n kanssa? Jos ukot jaksaa sinkoilla vielä harva se ilta, niin etköhän sinäkin kerran vuodessa
Hauskaa keikkaa!
Good human, but sometimes if needed, a bad citizen.
Aamulla olin jo kasilta kodalla valmiina lähtemään hirvijahtiin. Aika vähän meitä vaan oli. 8 passi- ja 3 ajomiestä. Seudun ainoa hirvi seikkaili naapuriseuran puolella, tosin ihan seuran rajan pinnassa. No, tulipa syötyä perinteistä hirvijahtievästä, lenkkimakkaraa.
Iltapäivä meni raivaussahan kanssa taimikossa, vakio 3 tuntia. Tuli pimeä, ei oikein enää erottanut koivua haavasta/lepästä/pajusta. Äsken laitoin faijalle wlanin toimimaan. Samassa littymässä onkin nyt sitten 3 konetta. Huomenna ohjelmassa mm faijan autoon talvirenkaiden vaihto. Äsken sato vettä ja paikallistiet peilijäässä.
Nyt saunaan!
Sonni, porsas sekä apina.
-
Rauno Räsänen:
Olen perehtynyt melkein kaikkiin asioihin ja ymmärrän niitä, jos vain haluan. Ainoastaan omat tekoni, tunteeni ja naisen logiikka ovat jääneet minulle mysteereiksi.