Ei, vaan minä saarnaamassa "suuresta elämänmuutoksesta" hehkuttamisesta.exPertti kirjoitti:Sinä saarnaamassa suurempaakin suuresta elämänmuutoksesta (tai sen puutteesta)

Ei, vaan minä saarnaamassa "suuresta elämänmuutoksesta" hehkuttamisesta.exPertti kirjoitti:Sinä saarnaamassa suurempaakin suuresta elämänmuutoksesta (tai sen puutteesta)
Aika surkea comeback, mutta älä suotta ylitä odotuksia.exPertti kirjoitti:Ei tekisi pahaa sinullekaan.
Ilmeisesti Franz urputtaa jotain minulle?exPertti kirjoitti:No et sinäkään kyllä elä kuin opetat.Frederik Krueger kirjoitti:Tuossako nyt oli se paljon hehkuttamasi suurempaakin suurempi elämänmuutos, kirjoittelet Kitinään uudelta työpaikalta? Olen pettynyt. Ottaisit ennemmin mallia vaikka ninnistä kuinka repäistä elämässään oikein kunnolla.
Muotoilisin tämän siten, että kun vilkaisee ninnin kaltsun kuvaa "Kontulan hulluimmat miehet", jossa käsittääkseni sekoilee rekkis ja kaverinsa, niin mitä muuta voi odottaa kuin nyt on tapahtunut? Mut hei, ryhmähali eniveis, eiks juu?Riemumieli kirjoitti:Mitä muuten muut tekisitte?
Jåå, mutta miekat eivät sitten saa kolahtaa yhteen. Siinä menee minun siveellisyyteni raja.Ylermi Ylihankala kirjoitti:Mut hei, ryhmähali eniveis, eiks juu?
Kuulostat ihan Keikaukselta. Vaikuttavaa, vaikka ei edelleenkään mitään ninnin suurempien tekojen rinnalla.elco kirjoitti:Niin. Parin vuoden sisään olen asunut Australiassa; reissannut ympäri Australiaa, Kambodiaa, Thaimaata, Vietnamia, Macaota, Fidziä, Salomonsaaria, Vanuatua, Ameriikkaa, Norjaa, Venäjää ja Suomea. Olen saanut keskellä syvintä lamaa duunin ja kun se ei kelvannut niin hommasin vielä toisenkin, missä nyt aloitin. Minulle duunipaikan vaihdos oli todella iso päätös, koska hylkäsin luultavasti ihan hyvän uran isossa talossa lyhyen tähtäimen edun, haasteiden ja isomman riskin perässä.
Ajaako tyytymättömyys elämääsi sinua jatkuviin elämänmuutoksiin (joiksi Kitinään kirjoittelu uudelta työpaikalta myös laskettaneen)? Kuulostaa elämäntapa-ADHD:lta.Nyt painan 1,5-2 vuotta duunia, kunnes teen seuraavan siirron. Sitä siirtoa ennen, sen aikana tai sen jälkeen Fredi ei tietenkään tee mitään mitä ei ole tähänkään mennessä tehnyt.
Väännetään lukutaidottomalle Bjurströmillekin rautalangasta: tein pientä pilaa elcon "elämää suuremman elämänmuutoksen" etukäteishehkutuksesta. Voimakkaasta reaktiosta päätellen piikki osui, mutta siitä sen enempää.exPertti kirjoitti:Siis panettelitko nyt turhaan Elcoa, että mikään ei muuttunut vai? Odotamme jännityksellä.
Edelleenkään et osaa lukea? Sinulla olisi pointti, jos minä olisin hehkuttanut tulossa olevasta suuresta elämänmuutoksesta.exPertti kirjoitti:Aika tyhjältä suun availulta tuo minusta kuulosti. Vielä tyhjemmältä juuri verraten suun aukojan omaan elämään.Frederik Krueger kirjoitti:Väännetään lukutaidottomalle Bjurströmillekin rautalangasta: tein pinetä pilaa elcon "elämää suuremman elämänmuutoksen" etukäteishehkutuksesta. Voimakkaasta reaktiosta päätellen piikki osui, mutta siitä sen enempää.
Myönnän suoraan että elco on tehnyt elämässään enemmän kuin minä, jos se lasketaan juodun viinan ja vierailtujen maiden kokonaismäärällä. Niillä sitä palstarispektiä eniten irtoaakin, ja mistäs sitä ihminen eläisi jos ei juuri siitä.
Missä olen hehkuttanut elämää suuremmasta elämänmuutoksesta?exPertti kirjoitti:Frederik Krueger kirjoitti:tein pinetä pilaa elcon "elämää suuremman elämänmuutoksen" etukäteishehkutuksesta.
Vippaa sinä minulle, minulla ei ole.nastamuumio kirjoitti:Vippaa viissatanen?
Ohoh!aasi kirjoitti:Ahaa!Chely kirjoitti:Rankkaa tämä lomalaisen arki.
Nyt tsemiä ja käyt hankkimassa sen kämpän. Vauva vatsassa tarvitsee rauhatonta ja stressitöntä oloa. Ei ole häpeä pyytää apua, päinvastoin.ninnithequeen kirjoitti:Mun puhelin ei ainakaan ole rikki, ku sain 2 h just nukuttua ni eikös se herätä mut. Prkl.
Kuka sä oot?Bossanova kirjoitti: Mitäs uutta tämne mitä pitäs tietää?
![]()
![]()