Ensimmäisillä treffeillä, mutta vetoan niitä edeltäneeseen puolentoista vuoden selibaattiin. Ja ehkä vähän siihen, että tuon miehen käytöksessä vain on jotain sellaista, joka saa tottelemaan kyseenalaistamatta.
Kreitsu kirjoitti:Amen to that ja juuri mainitsemistasi syistä. Itse tykkään, että on vähän jotain tekemistä esim. kaupunkikävelyä (kesällä) ja poikkeaminen kahville/tuopille tmv. eli siis ihan vain hengailua. Joku Sealife-tyyppinen paikkakin on hyvä, niin voi samalla katsella kaloja - se vapauttaa tunnelmaa.
Ehdottomasti Sea Life, eläintarha, joku näyttely tai vastaavaa. Jotain aktiviteettia on hyvä olla tarjolla, niin touhu pysyy paremmin virtaavana.
Ihmisen on osattava olla antamatta/vaatimatta, oli toinen sitten millainen tahansa. Se vain kuuluu ihmisen perimmäiseen olemukseen olentona, joka kykenee harkitsemaan tekojaan. Eläimet panevat heti kun on kiima-aika, ihminen voi valita ja miettiä vielä kerran.
Riemumieli kirjoitti:Ihmisen on osattava olla antamatta/vaatimatta, oli toinen sitten millainen tahansa. Se vain kuuluu ihmisen perimmäiseen olemukseen olentona, joka kykenee harkitsemaan tekojaan. Eläimet panevat heti kun on kiima-aika, ihminen voi valita ja miettiä vielä kerran.
Väärin. Ei eläinnaaraskaan jaa jokaiselle kapiselle urokselle, oli kiima-aika tai ei.
NuoriD kirjoitti:Väärin. Ei eläinnaaraskaan jaa jokaiselle kapiselle urokselle, oli kiima-aika tai ei.
No antaa kuitenkin sille oikealle heti eikä kohta. Ihminen on siis täysi torvi: annetaan kenelle annetaan ja moni tuntuu antavan kaikille, mällit otetaan naamaan, kohta annetaan toiselle perseeseen ja lopuksi itketään, kun kukaan ei ota vakasti tai kun oikeaa ei löydy.
Riemumieli kirjoitti:
No antaa kuitenkin sille oikealle heti eikä kohta. Ihminen on siis täysi torvi: annetaan kenelle annetaan ja moni tuntuu antavan kaikille, mällit otetaan naamaan, kohta annetaan toiselle perseeseen ja lopuksi itketään, kun kukaan ei ota vakasti tai kun oikeaa ei löydy.
Olen väärässä ketjussa, kun ei ole "nykyistä kumpparia". Mutta olen käynyt joskus useampana vuonna treffeillä saman naisen kanssa ilman, että olisi ollut tilannetta, jossa olisi tullut mieleenkään ruveta ehdottelemaan mitään
Riemumieli kirjoitti:Ihmisen on osattava olla antamatta/vaatimatta, oli toinen sitten millainen tahansa. Se vain kuuluu ihmisen perimmäiseen olemukseen olentona, joka kykenee harkitsemaan tekojaan. Eläimet panevat heti kun on kiima-aika, ihminen voi valita ja miettiä vielä kerran.
Entä jos harkitsee tekojaan jo siinä vaiheessa, kun pitää päättää suostuuko treffeille vai ei? Kuinka monta kertaa ennakkoon harkitsevan pitää miettiä vielä kerran? Ja entä jos on treffeillä täysin selvin päin, riittääkö silloin vähempi harkitseminen kuin parin juovuksissa vietetyn treffin aikana? Entä jos ND on jo etukäteen sanonut, ettei mahdollista parisuhdetta kuulu harkita ennen tapaamista sellaisilla keskusteluilla, että se vaikuttaa lähinnä sopimuspapereiden viilaamiselta, vaan pissavehkeitä yhteen hinkkaamalla? Voiko silloin osasyyn vierittää ND:n niskoille?
Jos tapaisin jonkun misun, joka oikeasti olisi elämäni rakkaus ja hän minulle ja se oikea, ei ole mitään syytä olla toteuttamatta sitä herkkää "rakkautta ensi silmäyksellä" hässimällä vaikka heti.
Kun kuitenkaan sellaista ei olekaan, ja kaikki naiset ovat ympäriinsä jakavia lutkia, sitten varsinkin kannattaa nuseltaa jo ensitapaamisella, jotta edes ehtii ennen kuin nainen seuraavalla viikolla levittää haaransa ihan muille.
Kolmannennella, jolloin silloinkin olin kiltisti saattamassa toista kotiinsa nukkumaan kuin herrasmies konsanaan, mutta hän ehdotti josko tulisi minun viekkuuni nukkumaan. Ihkyy! Harrastimme kyseisenä yönä myös seksiä nukkumisen lisäksi, sekin oli ihan kivaa.
Frederik Krueger kirjoitti:Kolmannennella, jolloin silloinkin olin kiltisti saattamassa toista kotiinsa nukkumaan kuin herrasmies konsanaan, mutta hän ehdotti josko tulisi minun viekkuuni nukkumaan. Ihkyy! Harrastimme kyseisenä yönä myös seksiä nukkumisen lisäksi.
En ole vuosikymmeneen kuullut saati nähnyt naista joka olisi tulossa kylään ilman vahvaa uskoa että munaakin on kyllä sitten saatava, tai tapaaminen on eka ja vika
Mr_EgO kirjoitti:En ole vuosikymmeneen kuullut saati nähnyt naista joka olisi tulossa kylään ilman vahvaa uskoa että munaakin on kyllä sitten saatava, tai tapaaminen on eka ja vika
No eiköhän tähän vaikuta sekin, mistä niitä naisia himaansa roudaa...