sivustahuutaja kirjoitti:Selityskin on helppo: vauhkoille vanhemmille on helppo markkinoida tuotetta turvallisena ja maalata uhkakuvia riskeistä.
No varmasti, jos tekee päätökset lastentarvikeliikkeen 18 vuotiaan kesäpissiksen kahvihuoneessa ulkoa opetteleman myyntimantran johdosta.
Katsoitko tuon videon nms ja sms istuinten eroista? Näit varmaan itsekin miten huomattava ero niiden toimivuudessa on. Toisekseen, ei aina tarvita kolaria niskojen vaurioitumiseen. Jo pelkkä paniiikkijarrutus satasen vauhdista on myrkkyä pienen lapsen niskoille.
Kolmanneksi, jos aina ajateltaisiin että mitä väliä, kun mualla kuolee nanonano-kertaa enemmän lapsia, ei taatusti mitän kehitystä tulisi tapahtumaan. Parempien turvalaitteiden markkinoille tulo ei ole ylihuolehtivaisten vanhempien ylireagointia. Se on ihan vaan kehitystä. Kuten ne Gattacan inhoamat turvavyötkin.
I rest my case tämän kanssa. Kitinän hörhöleimasin pelottaa liikaa. Alan vaisuksi enkä ikinä sano mihinkään mitään vastaan. Anteeksi jo etukäteen, jälkikäteen ja muuten vaan.
On vielä pakko lisätä. Meille EI kaupattu yhdessäkään liikkeessä sms-istuimia vaan juuri näitä nms-istuimia. Koska edullisia, koska menevät pidempään, koska sitä ja tätä. Omamme jouduttiin tilaamaan ulkomailta liikkeeseen kun varastossa ei ollut.
Satasella äkkijarrutus on kamala, selkä oli kipeä muutaman päivän. Ryssäkilpinen auto kun päätti kesken suoran tehdä uukkarin!
masa kirjoitti:I rest my case tämän kanssa. Kitinän hörhöleimasin pelottaa liikaa.
Et tainnut ihan sisäistää sanomaani. En kritisoinut sms-istuimia, vaan totesin palkillisten nms-istuimien olevan ihan ok valinta mikäli käyttö sitä vaatii. Sms-istuin ei yksinkertaisesti mahdu moneenkaan autoon ja joskus istuinta pitää vaihdella autosta toiseen paljonkin.
Tietääkseni kukaan ei ole kiistänyt sitä, etteikö testivoittaja-isofix-sms-istuin keskipenkillä olisi paras hyvällä kelillä ruuhkahuipoun ulkopuolella ajokurssin käyneen taitavan, mutta rauhallisen kuskin ohjastamassa testivoittajarenkain varustellussa volvo s80:sessä, jossa lapset eivät itke eikä akka nalkuta, eikä kiire ole minnekään.
sivustahuutaja kirjoitti:testivoittaja-isofix-sms-istuin keskipenkillä olisi paras hyvällä kelillä ruuhkahuipoun ulkopuolella ajokurssin käyneen taitavan, mutta rauhallisen kuskin ohjastamassa testivoittajarenkain varustellussa volvo s80:sessä, jossa lapset eivät itke eikä akka nalkuta, eikä kiire ole minnekään.
Ottaisin 20 kiloa siikliä, 10 kiloa puikulaa, 50 kiloa van goghia ja 15 kiloa rosamundaa, sitä suurinta kokoluokitusta. Nauriita voisin uudesta sadosta ottaa kans.
Ottaisin 20 kiloa siikliä, 10 kiloa puikulaa, 50 kiloa van goghia ja 15 kiloa rosamundaa, sitä suurinta kokoluokitusta. Nauriita voisin uudesta sadosta ottaa kans.
Millaset toimitusajat sulla on?
Ei sinne mitään pärnoja maharu. Se on täynnä raksan työkaluja!
Neuletakin itselle
Taskumatin ja sellaisen kaatosuppilon miehelle yllätyslahjaksi
Plaza kvinna-lehden ja jonkun pokkarin
Passin irtokannet joissa on söötti russelinkuva
Kaksi uniikkia viinilasia, nyt on sitten "täysi setti" .. 6 kpl, muutama keittokulho, pari jälkiruokakulhoa ja neljä isoa ruokalautasta. Nyt on sitten sellainen astiasto, että voi kerralla syödä kuusi ihmistä joutumatta käyttämään minimaalisia tai lainattuja ruokalautasia. Aikaisemmin on riittänyt, että on kahdelle astiat, nyt kun on ruokapöytä ja kaikki, niin on kiva pitää illanistujaisia
Oon hakenu jo vaikka mistä liikkeestä Hgissä mut mistä tää haettu oikeanlainen asia löytyy? No Rovaniemeltä. Eikä ole muuten eka kerta ko näin käy.....
Hyvä viinihumala kirkastaa ihmeellisesti raskaimmatkin rötökset, joten minulla ei liene muuta neuvoa kuin pysytellä päissäni kuin käki elämäni loppuun asti.
Jahkailin liian kauan, se meni jo. Näköjään melkoisen haluttuja vehkeitä
Ehkä ei sittenkään. Huomenna hakemaan manneauto jos ei joku ehi ensin!
Ja käteenhän se jäi. Kyrvikäs peli muuten. Menee nelivedolla, napalukoilla ja alennusvaihteistolla kuin kelkka lumessa. Ja mikä käynnistyvyys. Lähti käyniin kuin palmun alta vaikka pakkasta oli -18 eikä tietoakaan mistään lämppäreistä!