Kivasti mennyt eka kuukausi uudessa duunissa. Ei ole tullut päivääkään eteen ettei käy mielessä kuinka mahtavaan paikkaan pääsin
Kiva viikonloppukin tiedossa koska meikätyttö lähtee Tampesterii. Uudet kirppisapajat, here I come!
^Lähinnä muuten vaan sinne pyörimään mutta en pistä pahakseni jos löytyis jotain neulepaitoja ja vaikka farkut
Niin ja uus käsilaukkukin vois olla kiva.
Huomenna pitäisi Ikeassa käydä, poimia uudelleen asunnolle tilpehööriä. Ostoslistalla on myös mm : Tv-taso, kotiteatteri, TV+ps3, joten hankintoja riittää.
No, tulee sitten kerralla uusittua kaikki.
Yllättävä raita Stenkalta, jonka jutuista en niin ole tykännyt. Aikamoista paatosta, mutta kiva rakenne rallissa, jokaisella tyypillä vähän oma tausta ja tyyli. Stenkka laittaa pisteen i:n päälle suht brutaalilla dubstep- revittelyllä.
Kyllä huomaa että mies on tehnyt kauan tuota hommaa.
Good human, but sometimes if needed, a bad citizen.
Oikein Queer! No eihän siinä saanut haavaumia kuin kaksi muuta vakavasti?
Kannattaisi tuollaisten kamikaze-jajien valita paremmin ja ottaa mukaan sa mahdollisimman paljon esimerkiksi linjaautoon tähdäten?
Hakkarainen muutti preferenssejään?
Sitä paitsi Haaviston vaimo siis miesystävä on väkivaltainen homopelle kuulemma(en ole nähnyt miten homot tappelevat). Ehkä tässä Persujen homovastainen mielikuva mureni? Lisäsyy olla äänestämättä Soinia tai persuja, heihinkään ei voi enää luottaa.
Tämän puhelun aikana on hyvä kitistä, taustamusiikkina on jatsia.
Vaihdoin sähkönmyyjää 9.11. alkaen. Tänään tuli arviolasku uudelta toimittajalta (oikein) ja sähkönmyyntisopimuksen vahvistusilmoitus vanhalta toimittajalta (väärin). Niinpä tietysti. Jonku kanssa mulla on sähkösopimus koska kämppä on lämpimänä, kukaan ei vain tunnu tietävän että kenen kanssa.
Ja kas, ilmoitus myyjän vaihtumisesta ei ole sähkön siirtäjältä vanhalle yhtiölle. Sillälailla! Hupsista saatana.
Hyvä viinihumala kirkastaa ihmeellisesti raskaimmatkin rötökset, joten minulla ei liene muuta neuvoa kuin pysytellä päissäni kuin käki elämäni loppuun asti.
Ylermi Ylihankala kirjoitti:Huomenna pari futsalpeliä. Jännittää kuin nuorta varasta.
Eikun sunnuntaina pari säbäpeliä. Pitäis jännittää että sais parasta ulos, mutta kun ei jaksa liikoja innostua. Ehkä sitten keväällä kun pelataan paikoista auringossa.
Viikonloppu töitä, joten perjantai koittaa vasta sunnuntaina. Päässä omituinen sumeustila, ilmeisesti jatkuva multiprosessointi on hajoittanut jotain. Autolla ajaminenkin oli melko tuskallista, vedin eilen lahjakkaasti kahteen kertaan liittymän ohi, kun en vain hahmottanut, missä kaista menee. Maanantaina olisi optikko, täytyy poissulkea ei-stressiselitteiset tekjät.
Ajoin punaisia päin työpaikan Caddyllä Tapiolassa, on muuten järjettömät subbarit siihen ahdettu, kun kääntää mölyä kovemmalle niin Tachnomusik läpsyttelee auton ovia, aivan mieletön mökä myös sisällä, arvio 120Db. Nyt kun sain lohkon viimein asennettua omaan, voisi tunnelmapuoleen perehtyä autonlaitossa, jos joku halvalla laittaisi 6 kaiutin järjestelmän uuteen uskoon? Subbarit 500W vähintään jne.
Tänään välipäivä, heilautan ehkä tuopin kotimatkalla Wäinössä tai Bruuwerissa. Huomenna taas pikkujoulut.. rai rai rai..
Koulut ja salit hoidettu, tilailin lisäksi hieman Taikkulan sisäisiä lentoja ja hankin matkavakuutuksen.
Veronpalautukset oli tulleet tuplana, mutta olivat perkeleet jo kuitanneet virheensä. Ammuin käteen jääneet kolikot bittitaivaaseen, kun varainsiirto käyttö- ja luottotilin välillä ei oikein ruudun tällä puolella sijainneen virheen vuoksi toiminut. Usutin pankin tytön korjaamaan virheeni, joten homma kunnossa ensi viikolla.
Loppuilta ja yö harkkojen vääntämistä, jotta ehdin huomenna sopalle ja Heleniuksen tappelua vahtaamaan.
Se olis kitinätauko nyt ohi ennen kuin alkaa uudelleen, jos alkaa. Reissu (pari viikkoa Nykkiä ja toiset pari viikkoa ympäri Floridaa) on lusittu ja seuraavaa suunnitellaan. No eikä suunnitella.
Kreitsu kirjoitti:Se olis kitinätauko nyt ohi ennen kuin alkaa uudelleen, jos alkaa. Reissu (pari viikkoa Nykkiä ja toiset pari viikkoa ympäri Floridaa) on lusittu ja seuraavaa suunnitellaan. No eikä suunnitella.
Alkoi heti paskattaa, kun avasin Kitinän, voi ei!
Vitsi sä oot hieno nainen voit puhua asioita niitten oikeilla nimillä, minulle iski nyt sama tauti kulutan työnantajan tarjoamia paperi- ja vesihyödykkeitä ja ja ja ja ja ja tulen aivan tyytyväiseksi ja valmiiksi kotii..oluselleja ja kotiin menoon!