Anteeksi, en ymmärtänyt topicin tarkoitusta. Miten otsikko liittyy ensimmäiseen viestiin? Olisi siihen nyt voinut edes linkin laittaa, jos haluaa meidän jonkun lehtijutun lukevan.
“Outside of a dog a book is a man’s best friend, inside of a dog it’s too dark to read” - Groucho Marx
Tilastokikkailua. Irtosuhteita harrastavat toki käyvät keskimääräisesti enemmän juottoloissa ja altistuvat täten tupakansavulle ja alkoholille muita enemmän, kukkuvat pidempään ylhäällä, saattavat tartuttaa itseensä tappaviakin tauteja jos ovat niin tyhmiä etteivät käytä kumia jne. Lisäksi seksuaalisesti aktiivisemmilla on yleensä korkeampi veren testosteronitaso (aiheuttaa voimakkaamman libidon => todennäköisemmin irtosuhteita), mikä osaltaan voi olla hienoinen terveysriski (sepelvaltimotaudissa jne.).
Jäätelönsyönti aiheuttaa hukkumiskuolemia, kuten joka kesä näemme samoista tilastoista.
hebuli kirjoitti:Jäätelönsyönti aiheuttaa hukkumiskuolemia, kuten joka kesä näemme samoista tilastoista.
ja hevoset tuberkuloosia. Ainakin mikäli uskomme tilastoja hevosten ja tuberkuloositapausten määrän kehityksestä 1700-luvulta nykypäiviin, ja miksi emme uskoisi?
Juu, mutta keski-ikäisissä ja vanhemmissa ikäluokissa sinkkunaiset ovat onnellisempia ja terveempiä kuin naimisissaolevat. Tästä voi kai päätellä, että minkäänlainen kanssakäyminen miesten kanssa ei ole naiselle hyväksi.
Durasel kirjoitti:Täytyypä harrastaa enemmän niitä irtosuhteita.
Todellakin! Mieluummin kuolisin nuorena kuin makaisin 20 vuotta dementoituneena jossain paskassa laitoksessa.
Sääli vaan, ettei nuo irtosuhteet oikein ole mun juttu.
*5*
Eipä ne oikein miunkaan juttu ole, mutta en nyt ala pihtailemaan sen takia että saisi olla letkuissa pitempään
hebuli kirjoitti:Tilastokikkailua. Jäätelönsyönti aiheuttaa hukkumiskuolemia, kuten joka kesä näemme samoista tilastoista.
Ja leipä on kaiken pahan alku ja juuri.
1: Yli 98 prosenttia vankeuteen tuomituista rikollisista on leivänsyöjiä.
2: Jopa puolet leipää syövien kotitalouksien lapsista saa alle keskitason arvosanoja koulussa.
3: 1700-luvulla, jolloin lähes joka kotitaloudessa leivottiin leipää, ihmisten keskimääräinen elinikä oli alle 50 vuotta, lapsikuolleisuus todella korkea, ja monet naiset kuolivat synnytykseen. Taudit, kuten lavantauti, keltakuume ja influenssa riivasivat kokonaisia kansakuntia.
4: Yli 90 prosenttia väkivaltarikoksista tehdään 24 tunnin kuluessa leivän nauttimisesta.
5: Leipä tehdään aineesta joka tunnetaan nimellä "taikina". Koeoloissa on todistettu että jo 150 grammaa taikinaa riittää tukehduttamaan hiiren. Keskivertosuomalainen syö kymmeniä kertoja tätä määrää suuremman määrän leipää jo kuukaudessa!
6: Alkuperäiskansojen parissa, jossa leipää ei tunneta, esiintyy hyvin vähän syöpää, Alzheimerin tautia, Parkinsonin tautia ja osteoporoosia.
7: Leipä aiheuttaa vakavaa riippuvuutta. Koehenkilöt joille annettiin vain vettä, alkoivat epätoivoissaan kerjätä leipää jo kahden vuorokauden kuluttua.
8: Leipä voi tukehduttaa vastasyntyneen lapsen.
9: Leipä paistetaan jopa 200 asteen lämpötilassa. Tällainen lämpötila tappaa aikuisen miehen muutamassa minuutissa.
10: Huolestuttavan moni leipää nauttinut ihminen on kyvytön erottamaan tieteelliset faktat harhauttavasta tilastollisesta hölynpölystä.