Jenni oli Gimmelissä ihan horrori ja Chisu taas Baden-Baden videossa ihku ja Laura just semmonen kaikkein luomuin. Täytyy vielä pohtia, ja hei, aina ei tärkeintä oo voitto vaan hyvännäköiset kisailijat!11
Sonni, porsas sekä apina.
-
Rauno Räsänen:
Olen perehtynyt melkein kaikkiin asioihin ja ymmärrän niitä, jos vain haluan. Ainoastaan omat tekoni, tunteeni ja naisen logiikka ovat jääneet minulle mysteereiksi.
Chisu tippuu ekana kyydistä, vaikka kyl sillekin antaisin sen "sama nainen"-videon perusteella. Jennin ja Lauran välillä osaa oikein päättää... ehkä pieni aavistus menee enemmän Lauralle, tosin siltä ole tullut mitään uutta matzkua vähään aikaan! Vaikee!
saira kirjoitti:Jenni=Geetsu, Chisu=Vesper. (Laurasta ei tule ketään mieleen.) Mä pidän kaikista, eritavoilla seksikkäitä, kauniita jne. Ei kykene valitseen.
En minäkään kykene ellei mun Kitinärakkaani kykene!
Jos noista pitäis ulkokuori itelle valita niin ehdottomasti Jenni. Persoonana sydäntä lähinnä on Chisu. Molempien musasta tykkään. Tuo kolmas taas ei kuulu näiden kahden sarjaan millään tasolla.
saira kirjoitti:Jenni=Geetsu, Chisu=Vesper. (Laurasta ei tule ketään mieleen.) Mä pidän kaikista, eritavoilla seksikkäitä, kauniita jne. Ei kykene valitseen.
En minäkään kykene ellei mun Kitinärakkaani kykene!
"The only reason for time is so that everything doesn't happen at once."
~Albert Einstein
Dumis kirjoitti:Chisu tippuu ekana kyydistä, vaikka kyl sillekin antaisin sen "sama nainen"-videon perusteella. Jennin ja Lauran välillä osaa oikein päättää... ehkä pieni aavistus menee enemmän Lauralle, tosin siltä ole tullut mitään uutta matzkua vähään aikaan! Vaikee!
KVG kertoi että onhan siltä Lauralta tullut jotain uutta albumia, mutta video oli paska. Korjaan statementtini järjestyksen seuraavaksi 1. Jenni 2. Laura 3. Chisu...
Zeb kirjoitti:Jos noista pitäis ulkokuori itelle valita niin ehdottomasti Jenni. Persoonana sydäntä lähinnä on Chisu. Molempien musasta tykkään. Tuo kolmas taas ei kuulu näiden kahden sarjaan millään tasolla.
Mä niin toivon, että sä puhut ihan vaan ulkonäöstä, etkä mitenkään pyri vähättelemään Kemopetrolin musiikillisia ansioita
Ontopic: Helppo valinta. Äänestin Lauraa.
Yet ah! why should they know their fate? Since sorrow never comes too late, And happiness too swiftly flies. Thought would destroy their paradise.
No more; where ignorance is bliss, 'Tis folly to be wise.
No nää kun on laulajia, niin pakostikin täytyy ajatella musiikkia. Jennin biisit kuulostaa siltä, että joku levy-yhtiöpomo keksi Johanna Kurkelan olevan kuuminta hottia ja katsoi että Jenni on tallissa eniten samannäkönen. Äkkiä lappiin promokuvia ottamaan jossain shamaaniryijyssä ja musiikista tehään eteerisen kuulosta taiteilua, jossa tuuli sanoja kuljettaa.
Chisu on kans semmonen taiteilija, mutta tuntuu että se on ihan ite keksiny olevansa sellanen. Tulee mieleen graafikkokoulun tytöt, jotka pyöräili Jopoilla koulun käytävillä suomiverkkareissa "kun me ollaan vähän tällasia outoja ja tehdään kreisejä juttuja. Se tekee meistä enemmän taiteilijoita!".
Lauran englanninlausunta vitutti Kemopetrolissa ja Child is my name oli älyttömän yliarvostettu biisi. Nythän se vetää suomeksi, mutta siirtyi sitten samantien iskelmään.
exPertti kirjoitti:
kemopetrolilla oli tasan yksi kuunneltava laulu ja sekin suoraan kopioitua "bristol-soundia".
Täytyypi tunnustaa, että tää meni mun tietämyksen ohi
Voitko laittaa jotain hyviä esimerkkejä johonki musiikkiketjuun. Sivistäisin mielelläni itseäni.
Yet ah! why should they know their fate? Since sorrow never comes too late, And happiness too swiftly flies. Thought would destroy their paradise.
No more; where ignorance is bliss, 'Tis folly to be wise.